AHD Analog HD Kamera Nedir?
AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır.

AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

IP Kamera (Network Kamera) nedir?

ip kameralar görüntüleri dijital bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden bunlara ulaşmalarını sağlayan kameralardır.

Kendi IP numaraları vardır. Üzerlerindeki yazılımla tıpkı bir web sunucusu gibi hareket ederler. Programlanabilme, görüntü depolayabilme, alarm yönetimi hareket algılama gibi birçok özellikle donatılmışlardır.

ALARM SİSTEMLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Alarm Sistemlerinin kullanımı hem son derece kolaydır, hem de yüksek koruma sağlamaktadır.
Kendi arasında kablolu ve kablosuz sistemler diye 2”ye ayrılmaktadır. Yaptığı görevler birbirinden farklı olmamakla birlikte kablosuz alarmlar kablolu olanlardan daha pahalıya mal olmaktadır.

İNTERKOM SİSTEMLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İnterkom sistemleri genel olarak; apartman, site gibi toplu konutların bulunduğu binalarda kullanmaktadır. Sistemlerin temel amacı apartman girişi kapısından dairenin zilini çalan şahsın tanınıp bilinerek, kapı otomatiğinin açılmasını sağlayarak bina içine istenmeyen üçüncü şahısların girişini engellemek için kullanılır.